Online Özel Ders

Online özel ders; öğrencinin herhangi bir derste ya da konuda sınıf ortamında gerekli başarıyı veya performansı gösterememesi durumunda yapılan bire bir takviyedir.

 

Online özel Ders Neden Gereklidir?

 

Online özel dersi; sadece zayıf öğrencinin alması zorunluluğu yanlıştır. İyi veya çok iyi öğrencilere de aynı şekilde özel ders takviyesi yapmalıdır. Çünkü öğrencinin aldığı 1 saatlik online özel ders;  5–6 saatlik sınıf dersine bedeldir. Öğretmen, öğrenci ile görüştüğünde onunla empati kurup, nasıl bir çalışma metodu uygulanacağını net görür. Bunun dışında gereksiz ve öğrencinin bildiği bölümleri hızlı geçip sorun tespit ettiği noktalara yoğunlaşabilir. Online özel dersin öğrenciye gelecek eğitim yılları için sağladığı pek çok fayda vardır.

 

Online özel Dersin Özellikleri

 

Online özel derslerin en önemli özelliği bire bir oluşudur ve bu nedenle öğretmen, öğrenciyle özel olarak ilgilenir öğrenciye özel olarak ilgi gösterir böylece daha verimli bir ders saati geçirilmiş olur. Bunun yanı sıra kuvvetli bir öğretmen-öğrenci ilişkisi oluşacağı için öğrencinin derse olan ön yargısı da zamanla kırılır ve öğrencinin konsantrasyonu ve derse ilgisi artar.

 

Daha detaylı bilgi için ana sayfamızdaki size uygun mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

 

Skypeogretmenim.com Ekibi